دسته‌بندی نشده

چیدمان آسانسورهای سه تایی و چهارتایی

چیدمان آسانسورهای سه تایی و چهارتایی

آسانسور سه تایی

در آسانسورهای سه تایی بهترین وضعیت چیدمان آسانسورها به طور خطی می باشد. در آسانسورهای سه گانه دو آسانسور مجاور و یک آسانسور روبه روی آنها نیز قابل قبول است. نوع درها ممکن است چیدمان آسانسور را تحت تاثیر قرار دهد. در درب های از نوع وسط بازشو چیدمان خطی بهتر است زیرا، از لحاظ سوار شدن مناسب تر است.

آسانسورهای سه تایی به طور خطی

آسانسورهای سه تایی به طور خطی

 

آسانسورهای سه گانه دو آسانسور مجاور و یک آسانسور روبه روی آنها

آسانسورهای سه گانه دو آسانسور مجاور و یک آسانسور روبه روی آنها

در درب های از یک طرف باز شو به علت فضای نامتعادل ورودی ها در آسانسورمجاور و یک آسانسور روبه رو مناسب تر است. عرض محل انتظار مسافرین در طبقات باید کمی بیشتر از آسانسورهای دوگانه باشد. در حالت چیدمان خطی، عرض محل انتظار باید به ترتیبی باشد که هر مسافر به راحتی ورودی هر آسانسور را ببیند. بنابراین عرض محل در حدود ۱.۵ تا ۲ برابر عمق کابین باید در نظر گرفته شود و حداقل ۲.۴ متر باشد.

جانمایی آسانسور های سه تایی

آسانسور چهار تایی

تجربه نشان داده است که بهترین چیدمان آسانسورهای چهار تایی رو به روی هم می باشد.چیدمان خطی هم قابل قبول است ولی عیب آن این است که فاصله دکمه احضار تا آخرین آسانسور زیاد است. به طور متوسط برای آسانسورهای چهار تایی و خطی این فاصله در حدود ۳.۷ متر می باشد.

آسانسورهای چهار تایی رو به روی هم

آسانسورهای چهار تایی رو به روی هم

 

آسانسور چهارتایی با چیدمان خطی

آسانسور چهارتایی با چیدمان خطی

مزیت آسانسورهای روبه روی هم نسبت به چیدمان خطی صرفه جویی در ساخت موتورخانه و مساحت سطح مورد نیاز محل انتظار مسافرین می باشد.

علاوه بر آن این محل می تواند بن بست باشد و مسافت طی شده برای مسافران کوتاه تر از آسانسورهای چیدمان خطی باشد.

عرض محل انتظار مسافرین در طبقات آسانسور با چیدمان روبه روی هم ۱.۵ تا ۲ برابر عمق کابین و حداقل ۳ متر باید باشد و در چیدمان خطی حداقل ۱.۵ برابر عمق کابین (حداقل۲.۴ متر) می باشد. این حداقل فاصله به مسافرین اجازه می دهد که همه چراغ راهنمای ورود آسانسور به طبقه را مشاهده نمایند.
در ایستگاه اصلی، طول و عرض محل انتظار باید بیشتر از طبقات بوده و باید به ترتیبی باشد که کلیه مسافران منتظر آسانسور را به خصوص در مواقع ازدحام (در سوار و پیاده شدن) در خود جای دهد.

جانمایی آسانسور های چهارتایی

 

کارفرمایان و مهندسین مشاور گرامی لطفا قبل از طراحی با مدیر طراحی و مهندسی شرکت ایمن آسانبر لیان تماس حاصل فرماید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *