بازسازی آسانسور

بازسازی آسانسور

آسانسور ها امروزه یکی از مهمترین تجهیزات ساختمان ها است که مارا از بالا رفتن از پله ها نجات داده است و دیگر نیاز به این نداریم که خودمان را خسته کنیم به خصوص سالمندان که بیشتر از همه هنگام بالا رفتن از پله ها اذیت میشوند.
ولی آسانسور ها هم مانند محصولات دیگر در طول زمان تغییر میکنند و مدل های جدیدتر و بهتری از آن ها بیرون می‌آید. شرکت بوشهرلیفت میتواند آسانسور های شما را در کمترین زمان بازسازی و ارتقا دهد.

بازسازی آسانسور های قدیمی

آسانسور ها هم بعد مدتی زمان قدیمی و فرسوده میشوند و باید آنهارا نوسازی کرد. آسانسور ها مانند هر وسیله دیگر طول عمر دارد و با گذر زمان آن ها فرسوده میشوند و یا مدل های جدیدتر و زیباتر به بازار می‌آید، به همین دلیل شما باید آن ها را نوسازی و مد روز کرده.

مزایای های بازسازی آسانسور

بازسازی آسانسور فقط شامل تعمیر آسانسور خراب و فرسود نمیشود. بلکه شامل ارتقاء و نوسازی سیستم حمل‌نقل ساختمان، افزایش ایمنی و زیبایی آسانسور هم میشود. این امر مزایای متعددی دارد که در ادامه چندتای آن را نام خواهیم برد.

با جایگزینی قطعات خراب و فرسوده با تجهیزات جدید و مدرن، امنیت آسانسور را افزایش داده میشود.

با تعویض قطعات قدیمی با مدل های جدید و بروز باعث میشود صدا و لرزش آسانسور کمتر شود و استفاده کنندگان را با آسایش بیشتری جابجا میکند.

با عوض کردن متریال هال های قدیمی با متریال های جدیدتر باعث زیباتر شدن آسانسور ساختمان میشود.

با بازسازی آسانسور ها باعث زیباتر شدن داخل ساختمان میشود و امنیت ساختمان هم بالاتر میبرد.

ضرورت بازسازی آسانسور

ضرورت بازسازی آسانسور

آسانسورها به عنوان رگ‌های حیاتی ساختمان‌های مرتفع، نقشی اساسی در جابجایی افراد و بار بین طبقات ایفا می‌کنند. این سیستم‌های حمل و نقل عمودی، از اجزای مختلفی تشکیل شده‌اند که هر کدام وظایف خاص خود را بر عهده دارند. کارکرد صحیح و بی‌وقفه آسانسور، به طور مستقیم بر کیفیت زندگی ساکنین و آسایش استفاده‌کنندگان از ساختمان تاثیر می‌گذارد.

بازسازی کابین آسانسور

کابین آسانسور یکی از مهمترین اجزای یک آسانسور است که بیشترین تاثیر را روی استفاده کنندگان میگذارد. با گذشت زمان به دلیل استفاده زیاد از آسانسور باعث فرسودگی، پارگی و کهنگی میشود و نیاز به بازسازی و نوسازی دارد. بازسازی کابین باعث زیباتر شدن و تاثیری بیشتر روی استفاده کنندگان میگذارد.

تزئین کابین آسانسور

کابین آسانسور به عنوان اولین فضایی که افراد هنگام ورود به ساختمان با آن روبرو می‌شوند، نقشی اساسی در ایجاد حس و حال اولیه و برداشت آنها از فضا ایفا می‌کند. تزئین کابین آسانسور با استفاده از عناصر خلاقانه و زیبا، می‌تواند تجربه‌ای دلنشین و به یاد ماندنی را برای کاربران رقم بزند و به جذابیت و زیبایی کلی ساختمان نیز بیفزاید.

 

مراحل بازسازی آسانسور

بازسازی آسانسور مراحل و بخش های متفاوت و پیچیده ای دارد که ملزم تخصص، تجربه و تجهیزات مناسب است. در ادامه چند نمونه از آنهارا معرفی میکنیم:

برنامه ریزی و آماده سازی

ارزیابی وضعیت

مرحله اول بازسازی آسانسور، بررسی دقیق وضعیت فعلی آسانسور میباشد. در این مرحله، کارشناسان متخصص با بررسی کلی آسانسور، جزئیات مربوط به کابین، موتور، سیستم کنترل، سیم‌کشی، درب‌ها و سایر تجهیزات را به طور کامل مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

تعیین دامنه بازسازی

پس از بررسی وضعیت آسانسور، دامنه بازسازی آن را مشخص میکنیم. این قسمت باتوجه به نیاز، بودجه و الزامت انتخاب میکنی که کدام بخش از آسانسور را بازسازی کنیم.

تهیه نقشه

در این مرحله، با توجه به ابعاد و نوع آسانسور، نقشه‌ها و طرح‌های دقیق برای بازسازی هر قسمت از آن تهیه می‌شود. در این نقشه‌ها، محل قرارگیری تجهیزات، نوع متریال، جزئیات فنی و سایر مشخصات مربوط به بازسازی به طور کامل ترسیم می‌شود.

اخذ مجوز ها

برای انجام عملیات بازسازی آسانسور، اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیربط مانند شهرداری، سازمان نظام مهندسی و یا اداره استاندارد ضروری است.

مراحل ازسازی آسانسور

عملیات بازسازی

حفاظت از محل

قبل از شروع هرکاری، باید تدارکات لازم برای محافظت از محل و افراد حاضر در ساختمان باید انجام شود. این اقدامات شامل نصب حفاظ‌های موقت، علائم هشداردهنده و سایر تجهیزات ایمنی می‌شود.

جابه‌جایی و تخلیه تجهیزات قدیمی

در این مرحله قطعات قدیمی و فرسوده آسانسور را با دقت در آورده و از محل خارج میکنیم. این کار باید توسط متخصصان با دقت انجام شود تا به دیگر قطعات آسانسور آسیب نبینند.

آماده سازی محل

پس از جابجایی تجهیزات، محل نصب تجهیزات جدید و انجام عملیات بازسازی آماده می‌شود. این کار شامل اقداماتی مانند تسطیح سطوح، ایجاد فضاهای لازم، اجرای زیرسازی و سایر اقدامات فنی می‌شود.

نصب تجهزات جدید

در این مرحله، تجهیزات جدید و به‌روزرسانی شده آسانسور با توجه به نقشه‌ها و طرح‌های از پیش تعیین شده در محل نصب می‌شوند. این کار باید با دقت و ظرافت بالا و توسط افراد متخصص و باتجربه انجام شود تا عملکرد صحیح و ایمن آسانسور تضمین گردد.

سیم کشی و اتصالات

پس از نصب تجهیزات، نوبت به انجام سیم‌کشی و اتصالات مربوط به سیستم کنترل، برق‌رسانی، سیستم‌های ایمنی و سایر بخش‌های فنی آسانسور می‌رسد. این کار باید با رعایت کامل استانداردهای ایمنی و فنی انجام شود.

بازسازی حرفه‌ای آسانسور در بوشهر، عسبویه و کنگان

شرکت بوشهر لیفت با سال ها تجربه در تعمیر، عیب یابی، نصب و بازسازی آسانسور در بوشهر، عسلویه و کنگان آماده خدمات رسانی به به شما است. متخصصان ما به صورت ۲۴ ساعت آماده این هستند که در محل شما حضور پیدا کنند و آسانسور شما را در سریع ترین زمان ممکن تعمیر کنند.