تعمیرات آسانسور

آسانسور یک وسیله مهم برای ما انسان ها است که به ما در جابه‌جایی در بین طبقات و بالا و پایین رفتن کمک میکند ولی به همان اندازه به ما کمک میکند، ما هم باید از آن مراقبت کنیم که زمانی خراب نشود و اتفاق بدی نیوفتد.

شرکت آسانسور بوشهرلیفت متخصص در این زمینه با سال ها تجربه آماده خدمات رسانی به شما به صورت ۲۴ ساعت در شهر های بوشهر، عسلویه و کنگان میباشد.

تعمیرات آسانسور

ضرورت تعمیر آسانسور

آسانسور یکی از تجهیزات پرکاربرد در ساختمان ها است که کار ما را آسان تر میکند اما مانند وسیله های دیگر باید از آنها مراقبت شود و نگذاریم که خراب شوند. تعمیرات آسانسور به دلایل زیادی ضرور است که ما در باره چند مورد از آنها خواهیم گفت:

ایمنی مهمترین دلیل تعمیر آسانسور است چون اگر  یک وقت آسانسور حامل سرنشین خراب شود جان سرنشین ها را به خطر می اندازد.

آسانسور ها بعد از یک مدت کار شروع به درست کردن صدا های آزار دهنده و لرزش میشود که این ها جابجایی را ناخوشایند می‌کنند.

با تعمیرات مداوم آسانسور از فرسودگی قطعات و خرابی آنها جلوگیری می‌شود و به عمر مفید آنها افزایش میدهد.

تعمیرات جزئی و کوچک و عوض کردن به موقع قطعات از خراب شدن دیگر قسمت های آسانسور جلوگیری میکند.

ویژگی های یک تعمیرکار آسانسور

سرویس و تعمیر آسانسور یک فرآیند مهم و حیاتی است که نیاز به فردی متخصص و ماهر دارد. تعمیرکاران آسانسور وظیفه حیاتی برعهده دارند که برای انجام آن کار باید حرفه ای باشند که در صورت اشتباه میتواند منجرب به اتفاقی ناگوار شود. به همین دلیل تعمیر کاران آسانسور باید دارای ویژگی هایی باشند که در ادامه چند مورد از آنها را خواهیم گفت:

۱: تخصص و دانش

آسانسور یک ماشین پیچیده با سیستم های پیچیده و گیج کننده میباشند به همین دلیل یک تعمیرکار حرفه ای باید تخصص و دانش کاملی در باره آسانسور ها داشته باشند که بتوانند از مکانیسم آنها سر دربیاورند. تعمیرکار آسانسور ماهر باید به تمام اجزای آسانسور مانند سیستم های کششی، تابلوهای فرمان، موتورها و وسایل ایمنی مسلط باشد.

۲: توجه به جزئیات

تعمیر کاران باید به جزئیات خیلی دقت کنند که بتوانند متوجه کوچکترین اختلال در سیستم آسانسور شوند و آن ایراد را به سرعت برطرف کنند. با توجه به جزئیات و برسی آنها میتوانند مشکلات را قبل از تبدیل شدن به یک خرابی بزرگ حل بکنند.

۳: مهارت ارتباط با مشتریان

یک تعمیرکار وارد باید بتواند به طور صحیح با مشتریان خود ارتباط برقرار و به نحوی از عبارات فنی استفاده کند که مشتری با گوش دادن به تعمیرکار گیج نشود و بتواند موضوع را به خوبی دنبال کند.

۴: رعایت مقررات ایمنی

تعمیرکاران آسانسور باید از قوانین ایمنی و استاندارد های آسانسور کاملا مطلع باشند و به به صورت کامل از ایمنی آسانسور اطمینان حاصل کرده باشند. یک تعمیرکار از پروتوکل ایمنی باید درک کاملی داشته بشند و بتوانند در تمامی مراحل کار آنها را انجام دهند.

مراحل تعمیر آسانسور

مراحل تعمیر آسانسور میتواند بستگی به شرایط متفاوت، بعضی مواقع بیشتر و بعضی مواقع کمتر اما به طور کلی شامل موارد زیر می‌شوند:

تشخیص مشکل

یک تعمیرکار آسانسور در مرحله اول باید بتواند که خرابی و مشکل آسانسور را تشخیص بدهد. این کار شامل بررسی جزئی دستگاه کنترل، سیستم های الکتریکی و معاینه قطعات مختلف آسانسور است تا از وضعیت خرابی و میزان آن اطلاعات دقیقی بدست آورند. تکنیسین ها برای پیدا کردن این خرابی ها از ابزار های مختلفی استفاده میکنند.

برطرف کردن مشکل

این قسمت شامل تعویض قطعات خراب، تعمیر و تنظیم موتورها، تعمیر سیستم های الکتریکی، جایگزینی قطعات کارکرده و بازسازی آسانسور می‌شود.

بازرسی و آزمایش

پس از تعمیر آسانسور، باید آسانسور کامل چک و آزمایش کرد که مطمئن شود ایراد به طور کامل برطرف شده باشد. باید اطمینان از برطرف شدن کامل تکنسین باید آسانسور را در وضعیت های متفاوتی چک کند

ثبت گزارش

بعد از برطرف کردن تمامی مشکلات آسانسور و گذراندن تمامی این مراحل، باید یک گزارش کامل از مرحل قبل درست کرد مانند قطعات عوض شده و آن را به کارفرما تحویل داد تا آنها از وضعیت آسانسور و تاریخچه تعمیرات آسانسور مطلع شوند و در آینده این اطلاعات میتواند به آنها کمک کند.

تعمیر فوری آسانسور در بوشهر

تعمیر فوری آسانسور در بوشهر

آسانسورها به عنوان یکی از ارکان اصلی حمل و نقل در ساختمان‌های چند طبقه، نقشی حیاتی در زندگی روزمره ما ایفا می‌کنند. اما خرابی ناگهانی آسانسور می‌تواند مشکلاتی را برای ساکنین ایجاد کند. برای همین آسانسورها باید به صورت ماهانه چک و توسط تکنیسین ها سرویس شوند. اما حتی در صورت خرابی هم تعمیر فوری آسانسور توسط متخصصان ما امکان پذیر می‌باشد. بعد از تماس با ما و فهمیدن مشکل شما ما در کوتاه ترین زمان ممکن متخصصان خود را به محل میفرستیم تا آسانسور شما را تعمیر کنند.

تعمیر و رفع نقص آسانسور در بوشهر، عسلویه وکنگان توسط شرکت بوشهر لیفت

شرکت بوشهر لیفت با سال ها تجربه در تعمیر، عیب یابی، نصب و بازسازی آسانسور در بوشهر، عسلویه و کنگان آماده خدمات رسانی به به شما است. متخصصان ما به صورت ۲۴ ساعت آماده این هستند که در محل شما حضور پیدا کنند و آسانسور شما را در سریع ترین زمان ممکن تعمیر کنند.