دسته‌بندی نشده

طراحی آسانسور ۷و۸ نفره

طراحی آسانسور 7 و 8 نفره

ابعاد استاندارد آسانسور

قبل از شروع برنامه ریزی برای نصب آسانسور، توجه به ابعاد استاندارد آن دستگاه بسیار حیاتی است. همچنین باید توجه داشت که آسانسور در یک مجتمع تجاری نصب میشود یا یک فضای خصوصی! دستورالعمل هایی بصورت استاندارد شده مربوط به ابعاد آسانسور وجود دارد و به اندازه ای مهم است که به این دستورالعمل های نظارتی با دقت پایبند باشید.

ظرفیت بار یک آسانسور

وقتی ابعاد یک آسانسور را در نظر گرفتید یکی دیگر از ویژگی های مهم ظرفیت بار آن آسانسور است. پس از انتخاب آسانسور، باید مراقب باشید که هرگز بار آسانسور خود را اضافه نکنید. اگر قصد دارید بارهای سنگین را در آسانسور خود حمل کنید، باید آسانسوری را تهیه و نصب کنید که بتواند وزن تعیین شده را تحمل کند. بطور متوسط یک آسانسور مسکونی یا تجاری/اداری دارای قابلیت بارگیری بین ۴۵۰ تا ۷۵۰ کیلوگرم است. شما باید این را از قبل بدانید که این ظرفیت باری آسانسور برای مدت طولانی کاربردی باشد.

 

ابعاد و اندازه آسانسورها

این بخش به مقررات ابعاد آسانسورهای تجاری و مسکونی با ظرفیت ۷ و ۸ نفره می پردازیم. شما ممکن است مدل های مختلفی را ببینید که از این مقررات پیروی می کنند و برای افراد معلول قابل استفاده است. مدل های استاندارد را در ادامه خواهید دید. یک دستورالعمل اجباری که باید رعایت شود، دسترسی با صندلی چرخدار و برانکارد در آسانسور است.

حداکثر مساحت کابین متناسب با ظرفیت 525 ، 600 ، 630 کیلوگرم

حداکثر مساحت کابین متناسب با ظرفیت ۵۲۵ ، ۶۰۰ ، ۶۳۰ کیلوگرم

حداقل مساحت کابین 7 و 8 نفره

حداقل مساحت کابین ۷ و ۸ نفره

 

مشخصات ابعاد آسانسور ۷ و ۸ نفره :

آسانسور ۷ نفره (۵۲۵ کیلوگرم)

– مدل نیمه اتومانیک تلسکوپی با درب لولایی ۱۶۰(W)*170(D) –مدل تمام اتوماتیک تلسکوبی با درب طبقه کشویی ۱۶۰(W)*180(D) – مدل تمام اتوماتیک سانترال با درب طبقه وسط بازشو ۱۸۰*۱۸۰ ابعاد کابین : در عرض ۱۱۰ و عمق ۱۳۰ و ارتفاع ۲۴۰ طراحی شده است. درب طبقات حداقل به عرض ۸۰ و ارتفاع ۲۰۰ می باشد.

کابین 7 نفره

فضای کابین 7 نفره

فضای کابین ۷ نفره

آسانسور ۸ نفره (۶۰۰ کیلوگرم)

– مدل نیمه اتومانیک تلسکوپی با درب لولایی ۱۶۰(W)*180(D) – مدل تمام اتوماتیک تلسکوبی با درب طبقه کشویی ۱۶۰(W)*(D)190 – مدل تمام اتوماتیک سانترال با درب طبقه وسط بازشو ۱۸۰(W)*(D)190 ابعاد کابین : در عرض ۱۱۰ و عمق ۱۴۰ و ارتفاع ۲۴۰ طراحی شده است. درب طبقات حداقل به عرض ۸۰ و ارتفاع ۲۰۰ می باشد.

کابین 8 نفره

آسانسور ۸ نفره ویلچربر (۶۳۰ کیلوگرم)

– مدل نیمه اتومانیک تلسکوپی با درب لولایی ۱۶۰(W)*180(D) – مدل تمام اتوماتیک تلسکوبی با درب طبقه کشویی ۱۶۰(W)*(D)190 – مدل تمام اتوماتیک سانترال با درب طبقه وسط بازشو ۱۸۰(W)*(D)190 ابعاد کابین : در عرض ۱۲۰ و عمق ۱۴۰ و ارتفاع ۲۴۰ طراحی شده است. درب طبقات حداقل به عرض ۸۰ و ارتفاع ۲۰۰ می باشد.

آسانسور 8 نفره ویلچربر

کارفرمایان و مهندسین مشاور گرامی لطفا قبل از طراحی با مدیر طراحی و مهندسی شرکت ایمن آسانبر لیان تماس حاصل فرماید.

2 فکر در مورد “ طراحی آسانسور ۷و۸ نفره

  1. هادی مصون گفت:

    سلام وقت بخیر
    از خرابی هایی که در اسانسور بیشتر بوجود میاد وبرای حل ان چه کارهایی انجام دادید امکان توصف هست ممنونم

    1. درود بر شما . بیشتر خرابی که حدود ۸۰% هست مربوط به درب ها می باشد و ۱۰ درصد مربوط به تابلو و ۱۰ درصد مابقی موارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *