کلیات :

بیشترین مورد استفاده آسانسور مربوط به آسانسورهای مسافربر می باشد، بنابراین این نوع آسانسورها حجم جابجایی بیشتری را از دیگر انواع، به خود اختصاص می دهند. شرکت فنی مهندسی بوشهرلیفت با در نظر گرفتن کلیه مسائل ایمنی بر اساس استانداردهای روز دنیا، با حرکت نرم و روان ، آرامش و زیبایی را به شما هدیه می کند. در کنار طرح های متنوع، زیبا و لوکس پیشنهادی، شما می توانید از طرح های مورد نظر خود در ساخت کابین آسانسور بهره مند گردید.

.

آسانسور مسافربر :

آسانسور مسافربر برای جابجایی ساکنین ساختمان های مسکونی و تجاری و اداری مورد استفاده قرار می گیرند.آسانسور مسافربر برای حمل افراد در طبقات مختلف ساختمان طراحی شده است . ظرفیت آسانسور مسافربر به فضای قابل دسترس کف کابین بستگی دارد.آن ها می‌توانند در گستره ای از اندازه ها قرار بگیرند و تعداد مختلفی از مسافران را حمل کنند. آسانسور مسافربر را می توان با طرح‌های مختلف، در داخل و خارج از کابین تجهیز کرد بنابراین می‌توانند با طراحی و سبک فضای اطراف آن متناسب باشند و هارمونی خاصی بوجود آورند.

در ساختمان های مسکونی، چه در مجتمع های بزرگ و چه در آپارتمان ها تردد برای ساکنین از اهمیت زیادی برخوردار است. به شکلی که کوچک ترین تداخل در تردد بین طبقات باعث نارضایتی شدید سکنه ساختمان می شود. راحتی استفاده از سیستم آسانسور مسافربر و همچنین خرابی کم ، از ویژگی هایی می باشد که یک ساختمان مسکونی به آن احتیاج دارد.

اگر این آسانسورها مطابق دستورات استاندارد نصب شوند، ایمنی آن بیشتر از پله های معمولی ساختمان می باشد.با توجه به استانداردهای سخت گیرانه، می توان گفت که در آسانسورهای مدرن و امروزی حتی اگر شخصی عمدا بخواهد به خودش صدمه بزند، تقریبا امکان پذیر نیست.

آسانسور مسافربر برای ساختمان های با ارتفاع کم، می تواند از نوع هیدرولیک (سرعت کمتر از یک متر بر ثانیه) یا کششی (برای سرعت های کمتر از ۱ متر برثانیه تا بیش از ۲۰ متر بر ثایه) باشد. برای ساختمان های مرتفع، فقط آسانسورهای کششی، استفاده می شود.

آسانسور مسافربر در موقعیت‌های مختلفی، از مراکز خرید گرفته تا اقامتگاه‌های خصوصی استفاده شود .آن‌ها همچنین سریع‌تر از دیگر انواع بالابر حرکت می‌کنند چون اغلب در ساختمان‌های مرتفع مورد استفاده قرار می‌گیرند که در آن مسافران ممکن است از چندین طبقه عبور کنند.

از مهمترین ویژگی های آسانسورهای مسافربر :

  • حرکت نرم و بی صدا
  • قابلیت صرفه جویی در مصرف برق تا بیش از ۸۰ % با استفاده از سیستم ریجنریشن
  • قابلیت اجرا با برق تک فاز ( ۲۲۰ ولت ) و پک باطری تا حدود ۳۰۰ استارت بدون برق شهری
  • قابلیت اجرا تا سرعت ۶ متر بر ثانیه
  • قابلیت اجرا تا هشت آسانسور به صورت گروهی
  • قابلیت اتصال به شبکه اینترنت جهت مدیریت آسانسورها ( EMS )
  • قابلیت اتصال به سیستم مدیریت ساختمان ( BMS )
  • قابلیت استفاده در محیط هایی با ترافیک سنگین (ادارات دولتی ، هتلها و … )
  • دارای سیستم برق اضطراری در هنگام قطع برق قابلیت اجرا تا سه درب کابین